psychológ, psychoterapeut a psychoterapia a testy vodičov. dopravná psychologia psychoterapeutka HYPNOZA testyvodičov psychoterapia dospelých detska psychologicka terapia psychodiagnostika klinickypsycholog dopravný a klinický psychológ , psychology psychologicke vysetrenie vodicov depresia poradna, ambulancia deti nadvaha obezita psychika Pezinok SR schizofrenia panicka porucha . Dospelý človek slovensko chudnutie Bratislava Slovensko psychologia a ambulancia pre deti aj testy šoférov hypnóza vyšetrenie šoférov psychológom psychotesty všetkých vodičov hypnoterapeutický výcvik psychoterapeutka zadržaný vodičák pokuta za psychotesty hypnoterapia mastná pokuta neminie vodičov psychoterapeutická skupina kurz asertivity psychologická ambulancia Pezinok mestská poliklinika psychoterapia zameraná na človeka psychoterapeutická skupina. klinická psychologička aj dopravná psychológia robia psycho testy.

Bitkárka ,Nízke sebavedomie

 

Prvá otázka mamičky sa týka bitky. Jej dcéra sa pobila v škole

so spolužiačkou. Vraj to bolo dosť drsné. Dôvodom bolo vzájomné

ohováranie oboch dievčat navzájom. Ako sa má ako matka zachovať?

Je dobré, že sa dcéra takto rázne prejavila, alebo má dať dcére

najavo, že je to neprijateľné správanie?

 

Konflikty, bitky a roztržky s kamarátmi sú pre deti to najprirodzenejšie v ich správaní a spontánnom prejave voči iným deťom. Hľadajú si svoje miesto, svoju pozíciu. Niekedy je potrebný drsný spôsob na vyčistenie vzťahov. Preto rodičom dcéry odporúčam niekoľko pravidiel:

  1. Zbytočne sa nepliesť do detských konfliktov, pretože z nich sa časom môžu vytvoriť kvalitné priateľstvá.

  2. Snažiť sa vypočuť a porozumieť tomu, čo dieťa hovorí. Vyjadriť porozumenie.

  3. Pokúsiť sa citlivým spôsobom zistiť, či už nejde o šikanovanie a až vtedy nekompromisne zasiahnúť.

  4. Snažiť sa byť spravodliví a stabilní, čo znamená porozumieť konfliktu oboch detí a podporiť svoje dieťa v úprimnosti svojho prejavu a hľadania konštruktívneho riešenia.

  5. Hľadať cesty uzmierenia medzi oboma dievčatami, pretože prvú fázu už majú za sebou..

 

Druhý problém je o chlapcovi, ktorý si nevie nájsť priateľov.

Je druhák na ZŠ. Je skôr nesmelý, no po zblížení s iným

dieťaťom sa prejavuje ako dominantný, s výraznou túžbou

vyhrávať, byť lepší. Mama si myslí, že je to deťom

nesympatické, preto sa s ním v podstate nik nechce kamarátiť.

Súrodencov nemá.

Chlapec pravdepodobne tým, že je jedináčik získal od rodičov nesprávnu spätnú väzbu a to buď v prílišnej chvále, alebo naopak príliš veľkej prísnosti a obmedzovaní, či potlačovaní jeho prejavov. Kontakt s rovesníkmi je pre neho prospešný, pretože zisťuje, že nedostáva pozitívnu odozvu a pokiaľ nechce zostať sám bude musieť prehodnotiť svoje správanie a naučiť sa rešpektovať aj iné deti. Rodičia by mu v tom mohli pomôcť a to tak, že ho budú pozitívne hodnotiť a tešiť sa z jeho úspechov, ale zároveň bez obáv mu vyjadria aj svoju kritiku. Pomôžu mu tým zorientovať sa vo vytváraní si svojich hraníc s okolitým svetom. Tiež mu dovolia samostatne rozhodovať o veciach primeraných jeho veku, čo vedie k samostatnosti, ale len v tom prípade, že s touto samostatnosťou mu umožnia zažiť si aj pocit zodpovednosti, čo znamená, že za prípadné svoje chyby, či prehry si ponesie aj následky. To mu zase umožní samostatne si riešiť to za čo je zodpovedný, čím si takto vybuduje zdravé sebavedomie, ktoré mu zatiaľ chýba.

 

psychológ dopravny psycholog testy vodičov hypnóza psychoterapeutka, psychologička detská psychoterapia aj psychodiagnostika klinickypsycholog vysetrenie vodicov motorovych vozidiel terapeut. psychology depresia dopravný psychológ poradna ambulancia psycho psychoterapeutka deti nadvaha obezita psychika dopravná psychológia schizofrenia, Bratislava a Pezinok panicka porucha dospelí ľudia poradňa klinika detsky psychológ slovensko hypnoterapia chudnutie psychologicka aj psychoterapia zameraná na človeka. Potrebujem pomôcť depresia obezita mám depresiu neuróza nevrotické spravanie Ľudia ktorí potrebujú pomoc certifikát z dopravnej psychológie vykonávame psychotesty vodičov z povolania aj ADR a VRZ vodičak na všetky skupiny testy pre taxi a taxikárov. Psychologické testy IQ rodinná terapia zadržaný vodičák vyšetrenie šoferov nákladných vozidiel prepravujúcich aj nebezpečný náklad ľudia ktorí potrebujú psychologickú a psychiatrickú pomoc. psychiatricka nemocnica Philipa Pinela v Pezinku na západnom Slovensku psychologická pomoc testy vodičov autobusu a nákladných automobilov obezita IQ testy psychotesty šoférov z povolania všetkých skupín a b c d e a1 b1 c1 d1 vyšetrenie vodičov sanitiek a vodičov s právom prednostnej jazdy mestská polícia msp vodiči s majákom obezita psychiater vysetrenie na psychiatrii hysteria vysetrenie detí detský psychológ psychologická ambulancia Pezinok detská psychologička pomáha ďeťom Veľká psychiatria v Pezinku. Skupina na redukciu hmotnosti terapia detí a dospelých hypnóza vodiči nakladiaku autobus rodinná psychoterapia skupinové vyšetrenie vodičov párova terapia manželské problémy psychologická pomoc deťom hypnoterapia práca detského psychológa v nemocnici psychoterapeutka chudnutie s pomocou psychológa vyšetrenie v psychologickej ambulancii úspešné psychotesty psychologické vyšetrenie pri odobratom vodickom preukaze