psychológ, psychoterapeut a psychoterapia a testy vodičov. dopravná psychologia psychoterapeutka HYPNOZA testyvodičov psychoterapia dospelých detska psychologicka terapia psychodiagnostika klinickypsycholog dopravný a klinický psychológ , psychology psychologicke vysetrenie vodicov depresia poradna, ambulancia deti nadvaha obezita psychika Pezinok SR schizofrenia panicka porucha . Dospelý človek slovensko chudnutie Bratislava Slovensko psychologia a ambulancia pre deti aj testy šoférov hypnóza vyšetrenie šoférov psychológom psychotesty všetkých vodičov hypnoterapeutický výcvik psychoterapeutka zadržaný vodičák pokuta za psychotesty hypnoterapia mastná pokuta neminie vodičov psychoterapeutická skupina kurz asertivity psychologická ambulancia Pezinok mestská poliklinika psychoterapia zameraná na človeka psychoterapeutická skupina. klinická psychologička aj dopravná psychológia robia psycho testy.

Existuje Ježiško

 

Ako máme nášmu šesťročnému dieťaťu povedať, že darčeky nenosí Ježiško, či Dedo Mráz, ale rodičia? Máme pocit, že už začína niečo tušiť, tak sa chceme s manželom pripraviť na odhalenie pravdy. No nevieme, ako mu máme tú malú lož vysvetliť. Je správne "klamať" ho Ježiškom, keď potom zažije sklamanie, že nadpozemská postava nenadeľuje dary, ale sú to rodičia?

 

Vianoce sú ako všetky tradície a rituály opradené ilúziou, rozprávkovým tajomstvom. Ich význam spočíva v tom, že prerastajú do reality ako pramienok nádeje, ktorá je dôležitá pre každého človeka bez ohľadu na vek. Vianoce sa stotožňujú s láskou, ktorú rodičia zhmotňujú v darčekoch pre svoje deti. A robíte to preto, aby ste znova zažili to absolútne šťastie v očiach svojich detí a videli ako vyzerá človek, ktorý práve uveril na zázrak.

Je to nádherné byť rodičom a môcť prekročiť sama seba v smere k svojim deťom. Čím viac prehlbujete v deťoch svet fantázie, tým viac obohacujete aj ich myšlienkový a samozrejme aj citový rozmer. Všetky príbehy, ktoré si vymýšľate napríklad ako rozprávku na dobrú noc, nemôžete dať do roviny „pravda alebo klamstvo“. Veď žiadny rodič predsa nebude dieťaťu vysvetľovať, že rozprávky sú nezmysel, že ježibaba v skutočnosti neexistuje, a že s tým víťazstvom dobra nad zlom je to väčšinou trochu zložitejšie.

Dieťa vývinovo prechádza rôznymi fázami a príde čas, keď začne podozrievať rodičov, že sú nejako zapletení do tej spolupráce s Ježiškom. Vtedy zvyčajne začnú pátrať, ako to naozaj je. A čo sa vlastne stane pri odhalení reality? Dieťa sa dostane do sveta „veľkých“ a to je predsa ďalšie rozprávkové dobrodružstvo. Preto je dobré keď sa postupne sami dopracovávajú k odhaleniu vianočného Ježiška a nájdu tam kajúcnu tvár rodiča.

Keď nastane takéto odhalenie, vtedy má ísť rodič s farbou von, no je pravdou, že toto je u detí individuálne. Niektoré sa možno budú práve naopak dožadovať potvrdenia, že na ne myslí nejaká nadpozemská dobrotivá bytosť. Rodič však Ježiškom určite neklame, pretože ozajstné klamstvo je zneistenie, podvod, ktorý berie dieťaťu pocit bezpečia a utvrdzuje ho v tom, že svet je neistý až nebezpečný, že neexistuje náruč, v ktorej môže, keď to potrebuje, spočinúť. „Klamstvo“ s Ježiškom je len forma dávania toho najlepšieho, čo človek vôbec na tomto svete dokáže.

 

 

psychológ dopravny psycholog testy vodičov hypnóza psychoterapeutka, psychologička detská psychoterapia aj psychodiagnostika klinickypsycholog vysetrenie vodicov motorovych vozidiel terapeut. psychology depresia dopravný psychológ poradna ambulancia psycho psychoterapeutka deti nadvaha obezita psychika dopravná psychológia schizofrenia, Bratislava a Pezinok panicka porucha dospelí ľudia poradňa klinika detsky psychológ slovensko hypnoterapia chudnutie psychologicka aj psychoterapia zameraná na človeka. Potrebujem pomôcť depresia obezita mám depresiu neuróza nevrotické spravanie Ľudia ktorí potrebujú pomoc certifikát z dopravnej psychológie vykonávame psychotesty vodičov z povolania aj ADR a VRZ vodičak na všetky skupiny testy pre taxi a taxikárov. Psychologické testy IQ rodinná terapia zadržaný vodičák vyšetrenie šoferov nákladných vozidiel prepravujúcich aj nebezpečný náklad ľudia ktorí potrebujú psychologickú a psychiatrickú pomoc. psychiatricka nemocnica Philipa Pinela v Pezinku na západnom Slovensku psychologická pomoc testy vodičov autobusu a nákladných automobilov obezita IQ testy psychotesty šoférov z povolania všetkých skupín a b c d e a1 b1 c1 d1 vyšetrenie vodičov sanitiek a vodičov s právom prednostnej jazdy mestská polícia msp vodiči s majákom obezita psychiater vysetrenie na psychiatrii hysteria vysetrenie detí detský psychológ psychologická ambulancia Pezinok detská psychologička pomáha ďeťom Veľká psychiatria v Pezinku. Skupina na redukciu hmotnosti terapia detí a dospelých hypnóza vodiči nakladiaku autobus rodinná psychoterapia skupinové vyšetrenie vodičov párova terapia manželské problémy psychologická pomoc deťom hypnoterapia práca detského psychológa v nemocnici psychoterapeutka chudnutie s pomocou psychológa vyšetrenie v psychologickej ambulancii úspešné psychotesty psychologické vyšetrenie pri odobratom vodickom preukaze