psychológ, psychoterapeut a psychoterapia a testy vodičov. dopravná psychologia psychoterapeutka HYPNOZA testyvodičov psychoterapia dospelých detska psychologicka terapia psychodiagnostika klinickypsycholog dopravný a klinický psychológ , psychology psychologicke vysetrenie vodicov depresia poradna, ambulancia deti nadvaha obezita psychika Pezinok SR schizofrenia panicka porucha . Dospelý človek slovensko chudnutie Bratislava Slovensko psychologia a ambulancia pre deti aj testy šoférov hypnóza vyšetrenie šoférov psychológom psychotesty všetkých vodičov hypnoterapeutický výcvik psychoterapeutka zadržaný vodičák pokuta za psychotesty hypnoterapia mastná pokuta neminie vodičov psychoterapeutická skupina kurz asertivity psychologická ambulancia Pezinok mestská poliklinika psychoterapia zameraná na človeka psychoterapeutická skupina. klinická psychologička aj dopravná psychológia robia psycho testy.

Majte sa radi

 

3 otázky pre PhDr. Miroslavu Murárikovú

 

 

Aká dávka sebavedomia je ta správna a zdravá?

Sebavedomie nemožno dávkovať ako vitamíny. Dieťa sa narodí s vrodenou schopnosťou prijímania seba takého aké je bez nejakej hodnotiacej funkcie. Tú mu dajú až rodiča vo forme upozornení, príkazov, ale aj podporného správania a pochvál. Podľa toho sa učí, čo je dobré a čo nesprávne. Lenže správne sebavedomie je o tom, že svoju vlastnú hodnotu prijíma takú aká je bez hodnotenia, správa sa spontánne, riadi sa svojim „vnútorným hlasom“ a je imúnny voči hodnoteniu okolia.

 

Aký podiel má na budovaní sebavedomia vizáž a oblečenie?

Ani oblečenie ani vizáž netvorí sebavedomie. Snaha udržiavať určité trendy je skôr niekedy pomôckou zvýšiť si svoju hodnotu, patriť niekam. Je to skôr naopak, sebavedomie sa odráža vo vizáži a v štýle obliekania a rovnako v životnom štýle. Poznať to podľa toho, že ten človek je oblečený akoby v svojej druhej koži a jeho prejavy sú autentické úplne v súlade s jeho osobnosťou bez akéhokoľvek hrania.

 

Kde by ste v ceste za sebeláskou začali vy osobne?

Každá psychoterapia sleduje vyriešenie si svojich vnútorných konfliktov. To znamená poznať sám seba a hlavne prijať v sebe i tie už poznané zložky. Žiť v prítomnosti, ktorú sa snažiť prežiť plnohodnotne. Tešiť sa z čoho sa dá, plakať keď sa chce. Načúvať sama sebe. Rešpektovať sa a nebyť závislá od kritiky aj tej pozitívnej. To stačí na vybudovanie si vlastného priestoru, čo vytvorí i sebaúctu a naozajstný rešpekt okolia.

 

 

psychológ dopravny psycholog testy vodičov hypnóza psychoterapeutka, psychologička detská psychoterapia aj psychodiagnostika klinickypsycholog vysetrenie vodicov motorovych vozidiel terapeut. psychology depresia dopravný psychológ poradna ambulancia psycho psychoterapeutka deti nadvaha obezita psychika dopravná psychológia schizofrenia, Bratislava a Pezinok panicka porucha dospelí ľudia poradňa klinika detsky psychológ slovensko hypnoterapia chudnutie psychologicka aj psychoterapia zameraná na človeka. Potrebujem pomôcť depresia obezita mám depresiu neuróza nevrotické spravanie Ľudia ktorí potrebujú pomoc certifikát z dopravnej psychológie vykonávame psychotesty vodičov z povolania aj ADR a VRZ vodičak na všetky skupiny testy pre taxi a taxikárov. Psychologické testy IQ rodinná terapia zadržaný vodičák vyšetrenie šoferov nákladných vozidiel prepravujúcich aj nebezpečný náklad ľudia ktorí potrebujú psychologickú a psychiatrickú pomoc. psychiatricka nemocnica Philipa Pinela v Pezinku na západnom Slovensku psychologická pomoc testy vodičov autobusu a nákladných automobilov obezita IQ testy psychotesty šoférov z povolania všetkých skupín a b c d e a1 b1 c1 d1 vyšetrenie vodičov sanitiek a vodičov s právom prednostnej jazdy mestská polícia msp vodiči s majákom obezita psychiater vysetrenie na psychiatrii hysteria vysetrenie detí detský psychológ psychologická ambulancia Pezinok detská psychologička pomáha ďeťom Veľká psychiatria v Pezinku. Skupina na redukciu hmotnosti terapia detí a dospelých hypnóza vodiči nakladiaku autobus rodinná psychoterapia skupinové vyšetrenie vodičov párova terapia manželské problémy psychologická pomoc deťom hypnoterapia práca detského psychológa v nemocnici psychoterapeutka chudnutie s pomocou psychológa vyšetrenie v psychologickej ambulancii úspešné psychotesty psychologické vyšetrenie pri odobratom vodickom preukaze