psychológ, psychoterapeut a psychoterapia a testy vodičov. dopravná psychologia psychoterapeutka HYPNOZA testyvodičov psychoterapia dospelých detska psychologicka terapia psychodiagnostika klinickypsycholog dopravný a klinický psychológ , psychology psychologicke vysetrenie vodicov depresia poradna, ambulancia deti nadvaha obezita psychika Pezinok SR schizofrenia panicka porucha . Dospelý človek slovensko chudnutie Bratislava Slovensko psychologia a ambulancia pre deti aj testy šoférov hypnóza vyšetrenie šoférov psychológom psychotesty všetkých vodičov hypnoterapeutický výcvik psychoterapeutka zadržaný vodičák pokuta za psychotesty hypnoterapia mastná pokuta neminie vodičov psychoterapeutická skupina kurz asertivity psychologická ambulancia Pezinok mestská poliklinika psychoterapia zameraná na človeka psychoterapeutická skupina. klinická psychologička aj dopravná psychológia robia psycho testy.

Trojuholníky Tlačiť

 

Trojuholníky

 

Otázky od Galiny Lišhákovej, Sme:

Všetci žijeme v trojuholníkoch. Ak sa nedelíme o partnera s inou ženou, tak s jeho prácou, koníčkom, či bývalou rodinou. Ako ustáť lásku v troch rohoch?

Pracovné tempo nás núti naberať rýchlosť aj v osobnej sfére. V snahe žiť naplno sa zahlcujeme množstvom zážitkov, priateľstiev, koníčkov, či vecí. Tak intenzívne sa vtláčajú medzi muža a ženu, že ich vzťah buď rozbijú, alebo si v ňom vyformujú vlastný kútik a z vrcholu pomyselného trojuholníka potom zásadne ovplyvňujú život dvojice. Každý taký trojuholník má svoje špecifiká. Zoznámte sa s nimi skôr než doňho vstúpite. Kým v dvojke majú ľudia aspoň snahu nájsť kompromis, v trojici hrozí presilovka dvoch voči jednému, v ktorej takmer nemáte šancu.

S inou ženou

Aby ste nedopadli ako Dana, ktorá si začala s ženatým Ivanom. Tiež patrila k dobrodružkám, ktoré si potrebujú tisícročnú ľudskú skúsenosť overiť na vlastnej koži s nádejou, že tá ich bude výnimkou. Oháňala sa spoločenskými predsudkami a kultúrou, oponovala, že aj Moslimovia majú viac žien. Áno, ale takisto to robia ich otcovia, bratia a kolegovia, takže nenarážajú na dav odporcov. Lenže do mikrosvetov vzťahov, pre našu zemepisnú šírku netypických, vstupujú celkom iné okolnosti zvonka. A tie nimi môžu zamávať oveľa silnejšie než vnútrovzťahové nesváry. Presvedčte sa. Vzorný, zodpovedný a svedomitý - takto hodnotili učiteľky malého Ivanka a týmito vlastnosťami neskôr bodoval aj u partneriek. „Keby som tušil, že získať pochvalu od partnerky, nie je také jednoduché ako získať ju od učiteľky, dodnes by som študoval a nikdy by som nezakladal rodinu,“ povzdychne si Ivan, ktorý predo mnou sedí v nohaviciach s perfektne vyžehlenými pukmi a v naškrobenej košeli.

Nohavice má na starosti manželka, košele milenka,“ ironicky sa zaškľabí, ale v očiach mu zažiaria iskričky. Vzápätí zhasnú. Vychŕli špinu - vraví, že ju kopia ženy, ktoré kedysi miloval. „Hádajú sa o všetko. Susedy im navzájom donášajú, ktorej som vyložil z auta koľko nákupov, ktorej som dal koľko bozkov na rozlúčku, ktorej syn sa lepšie učí...“ Tichá vojna medzi nimi občas vyvrcholí prestrelkou uprostred dediny. Prečo nasťahoval milenku na tú istú ulicu ako manželku? „Predsa aby som k nej mal bližšie,“ prekvapene pozerá. Že sa týmto ťahom vzdiali od manželky ho nenapadlo. „Už sme spolu intímne nežili a tvrdila, že milenku mi bude tolerovať, ak ostanem vzorným manželom a otcom.“ Obe ženy zjavne prepískli svoje sily.

Ivan je uštvaný, vzbudzuje ľútosť. A priznáva sa, že jediné riešenie vidí v svojom odchode.”

Otázka: Na čo sa má žena v takomto trojuholníku pripraviť?

S čím sa má zmieriť?

A ako ho má zvládnuť?

 

Odp.

Takýto trojuholník funguje iba keď spĺňa určité kritéria. Väčšinou má každá zo žien nejakú funkciu. Jedná zvyčajne “materskú”, ktorá zabezpečuje plný servis a tá druhá je akoby opakom tej prvej, ale je isté, že podstatná podobnosť je neodškriepiteľná. Takéto dve ženy majú k sebe veľmi blízko, tak ako to v nenávisti i láske býva. Zbližujú a vzďaľujú sa práve cez muža, ktorý intenzívne prežíva dynamiku tohoto dobrodružstva, ktorého je stredobodom. Tu pozor! Muž nesmie mať pocit, že on je ten, ktorý musí niečo riešiť, nesmie byť narušené jeho pohodlie, lebo pôjde cestou menšieho odporu. Jedná zo žien by mohla byť vyradená a časom sa trojuholník doplní novou. Aké jednoduché, však?

 

Kvôli práci ho nevidia

Zažeňte aj pudy jaskynnej ženy, ktorej muž ulovil veľkého mamuta. Alebo si aspoň dobre overte, či ten váš „lovec“ nie je workoholik, ktorý bude do práce utekať aj cez víkendy. Aby ste nedopadli ako Lenka. „Juraja deti cez týždeň takmer nevidia, hoci zamestnanie má len desať minút cesty od domu. Denne ho čakám do desiatej večer a ani v dni voľna si ho poriadne nevychutnáme. „Musí“ si do práce odskočiť aspoň trikrát.“ Už ho neprosí aby sa im aspoň cez víkend venoval. Ženské scény tiež vzdala. „Lebo keď ostane celú sobotu doma je neznesiteľný. Sťažuje sa na bolesť hlavy, všetko ho znervózňuje a bezcieľne krúži bytom ako lev v klietke.“ Spásov ich vzťahu sú niekoľkodňové rodinné výlety mimo mesta. Aj tie sa im podarí uskutočniť len raz štvrťročne. Lenke neostáva iné ako tešiť sa na zimnú lyžovačku.”

Otázka: Na čo sa má žena v takomto trojuholníku pripraviť?

S čím sa má zmieriť?

A ako ho má zvládnuť?

 

Odp. Fakt je, že v práci strávime veľa času zo svojho života a je radosťou chodiť do nej s radosťou. Lenže workoholizmus nie je o radosti, ale o prázdnote o chýbajúcom životnom zmysle a iných smutných veciach. Len Lenka zdá sa ako mnoho žien si za svoj životný zmysel stanovila svojho muža. Ten sa pred takýmto prenasledovaním môže bezpečne skryť v robote. Ale odskočiť si trikrát do práce a tie neskoré príchody domov...? No neviem, či tu predsa len nejde o úplne iný trojuholník.

 

Športová rodinka

Martina si myslela, že si nemohla vybrať lepšie. S Danom sa zoznámili na karate, pokračovali kurzom tchaj-cchi, na vrchole vzťahu prešli na squash a po svadbe sa prihlásili na profilaktické cvičenia - to už bola Martina tehotná. Dnes sa jej adrenalín tvorí vďaka Martinovmu novému koníčku - motorkárčeniu, hoci ho s ním prežíva len pasívne. „Nielenže sa bojím havárie. Vytáča ma, že viac voľného času trávi s motorkármi ako s rodinou.“ No nevzdáva sa. „Ak nechcem muža stratiť, musím si aj ja zadovážiť motorku. Hoci, nikdy nebola mojim snom,“ smutne sa usmeje.”

Otázka: Na čo sa má žena v takomto trojuholníku pripraviť?

S čím sa má zmieriť?

A ako ho má zvládnuť?

 

Odp. Nuž v takomto trojuholníku je dobré si uvedomiť, kto je tu navyše. Tak ako napokon v každom trojuholníku. Vtedy je ručička váh posunutá dosť výrazne. Tam pomôže len ju vyrovnať. Nestratiť muža, ale stratiť seba? To hádam nie. A čo takto nájsť si svoju radosť, svojho koníčka a potom tolerovať aj toho mužovho? Len či ten zvládne takéhoto konkurenta. Tak ako pani Helena sa tiež vzdala “ženských scén” a kúpila si psa s ktorým začala chodiť na cvičisko a zúčastňovať sa výstav. Tak ju to pohltilo, že sršala radosťou a toleranciou voči všetkým neduhom svojho manžela. A ten? Najprv skúšal mužské scény. “Depresiu na gauči” a iné divy. A teraz tvrdí, že jeho koníček ho už nebaví, lebo nemá čas. Musí pomáhať svojej žene, veď ju nechce stratiť. Ach ten trojuholník.

 

 

Bez sexu

Hanka je v trojuholníku s bývalým kolegom Petrom šťastná. Z platonickej lásky, ktorou ju kedysi okupoval sa vyvinulo verné priateľstvo. Spolu prekonali nevydarené manželstvá, choroby aj ťažké životné krízy. „Čokoľvek vážne sa deje, okamžite za mnou priletí.“ Peter totiž žije s druhou manželkou a synom vo Švédsku, kým Hanka sama vychováva dve dcéry v Bratislave. Peter však na Slovensko často jazdí aj pracovne a vtedy býva u Hanky. Ich vzťah je ako manželstvo na diaľku, s malou zvláštnosťou navyše - nikdy spolu nemali sex. „Chvíle, v ktorých sa mohol náš vzťah zvŕtnuť intímnym smerom sme úspešne zvládli. Som tomu rada, lebo mám tušenie, že by to už potom medzi nami nebolo také pekné, ani pevné.“”

Otázka: Na čo sa má žena v takomto trojuholníku pripraviť?

S čím sa má zmieriť?

A ako ho má zvládnuť?

 

Odp.

No zdá sa, že Hanka s Petrom tvoria vrchol toho trojuholníka. Otázne je ako sa v ňom cítili aj ich partneri a deti. No Lenka má šťastie. Nájsť takú dobrú “priateľku” a ešte k tomu v mužskej podobe. To je možné vytvoriť často len s mužom orientovaným inak. Svoj vzťah zvládajú perfektne. Intuitívne si vedia stanoviť hranice. Je to ako žmurknúť na seba a hneď vedia navzájom čítať medzi riadkami svojich myšlienok. V takomnto trojuholníku si treba len “vychovať” tolerantných partnerov, ktorí majú tú smolu, že aj keď ide o trojuholník, tvoria piaté kolo u voza.

 

 

 

psychológ dopravny psycholog testy vodičov hypnóza psychoterapeutka, psychologička detská psychoterapia aj psychodiagnostika klinickypsycholog vysetrenie vodicov motorovych vozidiel terapeut. psychology depresia dopravný psychológ poradna ambulancia psycho psychoterapeutka deti nadvaha obezita psychika dopravná psychológia schizofrenia, Bratislava a Pezinok panicka porucha dospelí ľudia poradňa klinika detsky psychológ slovensko hypnoterapia chudnutie psychologicka aj psychoterapia zameraná na človeka. Potrebujem pomôcť depresia obezita mám depresiu neuróza nevrotické spravanie Ľudia ktorí potrebujú pomoc certifikát z dopravnej psychológie vykonávame psychotesty vodičov z povolania aj ADR a VRZ vodičak na všetky skupiny testy pre taxi a taxikárov. Psychologické testy IQ rodinná terapia zadržaný vodičák vyšetrenie šoferov nákladných vozidiel prepravujúcich aj nebezpečný náklad ľudia ktorí potrebujú psychologickú a psychiatrickú pomoc. psychiatricka nemocnica Philipa Pinela v Pezinku na západnom Slovensku psychologická pomoc testy vodičov autobusu a nákladných automobilov obezita IQ testy psychotesty šoférov z povolania všetkých skupín a b c d e a1 b1 c1 d1 vyšetrenie vodičov sanitiek a vodičov s právom prednostnej jazdy mestská polícia msp vodiči s majákom obezita psychiater vysetrenie na psychiatrii hysteria vysetrenie detí detský psychológ psychologická ambulancia Pezinok detská psychologička pomáha ďeťom Veľká psychiatria v Pezinku. Skupina na redukciu hmotnosti terapia detí a dospelých hypnóza vodiči nakladiaku autobus rodinná psychoterapia skupinové vyšetrenie vodičov párova terapia manželské problémy psychologická pomoc deťom hypnoterapia práca detského psychológa v nemocnici psychoterapeutka chudnutie s pomocou psychológa vyšetrenie v psychologickej ambulancii úspešné psychotesty psychologické vyšetrenie pri odobratom vodickom preukaze