psychológ, psychoterapeut a psychoterapia a testy vodičov. dopravná psychologia psychoterapeutka HYPNOZA testyvodičov psychoterapia dospelých detska psychologicka terapia psychodiagnostika klinickypsycholog dopravný a klinický psychológ , psychology psychologicke vysetrenie vodicov depresia poradna, ambulancia deti nadvaha obezita psychika Pezinok SR schizofrenia panicka porucha . Dospelý človek slovensko chudnutie Bratislava Slovensko psychologia a ambulancia pre deti aj testy šoférov hypnóza vyšetrenie šoférov psychológom psychotesty všetkých vodičov hypnoterapeutický výcvik psychoterapeutka zadržaný vodičák pokuta za psychotesty hypnoterapia mastná pokuta neminie vodičov psychoterapeutická skupina kurz asertivity psychologická ambulancia Pezinok mestská poliklinika psychoterapia zameraná na človeka psychoterapeutická skupina. klinická psychologička aj dopravná psychológia robia psycho testy.

Nedostatočné prejavy lásky

 

  1. Do akej miery ovplyvňuje výchova to, či budeme „maznavé typy“, alebo chladné typy?

Človek sa rodí s určitou predispozíciou k typu osobnosti, či už v smere introverzie alebo extroverzie, čím vysiela určité signály k okoliu, ktoré zase v rámci svojej genetickej a naučenej výbavy na jedinca reaguje. Tak sa určí dieťaťu norma správania s ktorou sa stotožní a zafixuje si ju. Jedinec so zdravým sebavedomím je schopný bezprostredných prejavov lásky v zmysle dotykov alebo slovného vyjadrenia, pretože ho blízkosť milovanej osoby neohrozuje. Takže chladné typy sú často obrazom strachu z emocionality a prejavom obranných mechanizmov voči strate racionálnej kontroly a hrozby sponntánnosti, ktorú sa nenaučili. Maznavé typy sú zase obrazom nezrelosti a infantilizmu s neschopnosťou intenzívnych emocionálnych prejavov.

 

  1. Môžu spolu žiť šťastne partneri za predpokladu, že jeden má potrebu neustále sa druhého dotýkať a druhému stačí vedľa neho iba byť?

Dotýkanie sa musí byť v súlade s predstavou oboch. Začína neverbálnym kontaktom, pohľadom, rečami, ktorými rozumejú len tí dvaja. Každý potrebuje potvrdenie svojej jedinečnosti a je dôležité sa zosúladiť v komunikačných kanáloch, čo znamená, že je rozdiel v „počujem alebo vidím, dotýkam sa alebo prežívam“. Stačí málo, len porozumieť, čo je tým podstatným jazykom partnera a v správnej chvíli zareagovať jeho rečou. Čo ponúka ako prejav lásky a oceniť to. Vo vzťahu muža a ženy, okrem spoločných záujmov, humoru a rovnocenných intelektových schopností, teda rovnakej dorozumievacej vlnovej dĺžky, ich vzájomnú komunikáciu určuje aj úroveň libida. Prejavy lásky sú o porozumení toho, čo ten druhý potrebuje a očakáva. U ženy je to potreba pozornosti, potvrdenia jedinečnosti, všímavosť zo strany muža. Práve to je súčasť predohry. Lenže aj muž pýta pozornosť, záujem a najmä rešpekt. Ak majú obaja odlišný spôsob prejavu lásky a aj potrieb v tomto smere, tak vzniká frustrácia a nespokojnosť až neuspokojivý a nešťastný vzťah. Z nespokojnosti je nevraživosť a hašterivosť, ktorá sa postupne premieňa na apatiu, čo je koniec vzťahu.

 

  1. Je teória o jazykoch lásky pravdivá? Pokiaľ partnerka hovorí jazykom lásky fyzických dotykov, ktoré denne aplikuje na partnera s myšlienkou, že ho robí šťastným, no on hovorí jazykom lichôtok, stačí to na dlhodobé neporozumenie a rozchod?

Niekedy partnerka hovorí jazykom dobre uvareného obeda a vykrmovania svojho partnera v zmysle vytvorenia závislého tučnučkého „zvieratka“ a on výdatne spolupracuje. Niekedy sa zase muž ide „zodrať“ v honbe za peniazmi a majetkom, aby zabezpečil celú rodinu, čo je jeho prejavom lásky. Všetko ostatné „ani obraz ani zvuk“. Ak však partnerka vyžaduje dotyky iba ako malé decko, ktoré sú len jej infantilnou potrebou a nevedú k fyzickému zblíženiu, tak partner ostáva frustrovaný nespokojný a stáva sa protivným. Veľmi často sa spájajú v partnerstve práve tento „maznavo“ detinský typ s chladným so zúženým zmyslom pre dotyk len na mechanický sexuálny kontakt. Sú v sebapoškodzujúcom súlade. Problém nastáva keď je výrazná diskrepancia potrieb a tým nastáva obrovská frustrácia, pretože si nemôžu v svojej nezrozumiteľnosti poskytnúť navzájom, čo pýtajú, ale na druhej strane si môžu celkom dobre rozumieť v bežnom živote ako sú záujmy, hodnoty a postoje k životným otázkam. Takýto vzťah je o to nešťastnejší, pretože je tam aj veľa dobrého, ale bez štipky vášne. Je tam neschopnosť priblížiť sa, nájsť spôsob radostného a zosúladeného kontaktu, ale v iných otázkach života dokážu fungovať ako bezprostredne k sebe patriace články. To prináša bolestnú nespokojnosť prelínajúcu sa s praktickou spokojnosťou. Potom je už len otázka toho, čo viac preváži.

 

  1. Zmieriť sa s nedostatočnými prejavmi lásky zo strany partnera alebo ich neustále vyžadovať, keď na prosby nereaguje?

Pokiaľ sú schopní priamej a úprimnej komunikácie, bez osočovania a výčitiek, tak je možné poodkryť svoju nespokojnosť, vyjadriť svoje priania a túžby. Je možnosť navštíviť psychoterapeuta, ktorý ako mediátor im môže pomôcť viesť rozhovor. V takom rozhovore sa človek prestane zameriavať len na seba, ale cestou pochopenia partnera a jeho komunikačných spôsobov sa môžu naladiť alebo aspoň nájsť naladenie rovnakej vlnovej dĺžky. Možno nájsť skutočné problémy, ktoré ich brzdia v tom, aby mohli vyjadriť svoju blízkosť. No ak je príčinou príliš nízke libido jedného z partnerov, tak tam nie je možné nič, len prijať svoju frustráciu alebo sa rozhodnúť ináč.

 

  1. Aký je rozdiel medzi nedostatočnými prejavmi lásky v dlhotrvajúcom vzťahu a vtedy, keď ich muž nedáva svojej partnerke, lebo si našiel niekoho, komu ich dáva namiesto nej? Ako to rozpoznáme?

Veľmi často sa v praxi stretávam s tým, že manželia zúfalo pýtajú fyzický kontakt od svojich manželiek, ale tie vo svojej frigidite odmietajú. Keď to vzdajú a pochopia, že ich priania sú nezmyselná ilúzia a nájdu to čo hľadali inde, tak manželky zostávajú otrasené v poznaní, že ich manžel už prestal plniť ich histriónske požiadavky hodné 7ročného dievčatka, že prestal o nich javiť akýkoľvek záujem. Vtedy je už neskoro, lebo muž zistil, že exituje aj normálna žena. Rovnako sa to deje aj naopak, keď je žena zúfalá, žeby išla aj s „tým posledným“ , pretože jej manžel sa pri náhodnom dotyku ospravedlňuje a zamyká sa pred ňou v kúpeľni. Akonáhle sa nájde „liečiteľ, či liečiteľka“, tak zúfalé bezdotykové manželstvo padá, pretože tá reálna milenecká náruč je vášnivo silná a krehký „bezdotykovník“ patrí už možno len do vitríny a do spomienok.

 

  1. Môže viesť dlhotrvajúce prehliadanie z partnerovej strany k deprivácii?

Také prehliadanie nielenže vedie k deprivácií, ale priam k „šialenstvu“. Niekedy k zmiereniu s celoživotnou zatrpknutosťou a nespokojnosťou.

 

  1. Môže vzťah dvoch ľudí vzkriesiť spoločná samostatná dovolenka?

Spoločná dovolenka je fantastická pre zaľúbencov. Pre rozhádaný pár je katastrofou. Ale niekedy je možné zmenou prostredia a umožnením rozhovoru prejsť konštruktívnym konfliktom a dôjsť k zblíženiu. Treba si však uvedomiť, že osobnosť partnera zmeniť nemožno. Je možné pochopiť, kde je problém a bez osočovania sa snažiť porozumieť a predostrieť, čo je to chýbajúce s tým, že ten druhý pochopí, že je to dôležité a bytostne sýtiace vzťah a bez zdarného vyriešenia problému vzťah má niekde v horizonte aj svoje reálne vyhasnutie.



 

psychológ dopravny psycholog testy vodičov hypnóza psychoterapeutka, psychologička detská psychoterapia aj psychodiagnostika klinickypsycholog vysetrenie vodicov motorovych vozidiel terapeut. psychology depresia dopravný psychológ poradna ambulancia psycho psychoterapeutka deti nadvaha obezita psychika dopravná psychológia schizofrenia, Bratislava a Pezinok panicka porucha dospelí ľudia poradňa klinika detsky psychológ slovensko hypnoterapia chudnutie psychologicka aj psychoterapia zameraná na človeka. Potrebujem pomôcť depresia obezita mám depresiu neuróza nevrotické spravanie Ľudia ktorí potrebujú pomoc certifikát z dopravnej psychológie vykonávame psychotesty vodičov z povolania aj ADR a VRZ vodičak na všetky skupiny testy pre taxi a taxikárov. Psychologické testy IQ rodinná terapia zadržaný vodičák vyšetrenie šoferov nákladných vozidiel prepravujúcich aj nebezpečný náklad ľudia ktorí potrebujú psychologickú a psychiatrickú pomoc. psychiatricka nemocnica Philipa Pinela v Pezinku na západnom Slovensku psychologická pomoc testy vodičov autobusu a nákladných automobilov obezita IQ testy psychotesty šoférov z povolania všetkých skupín a b c d e a1 b1 c1 d1 vyšetrenie vodičov sanitiek a vodičov s právom prednostnej jazdy mestská polícia msp vodiči s majákom obezita psychiater vysetrenie na psychiatrii hysteria vysetrenie detí detský psychológ psychologická ambulancia Pezinok detská psychologička pomáha ďeťom Veľká psychiatria v Pezinku. Skupina na redukciu hmotnosti terapia detí a dospelých hypnóza vodiči nakladiaku autobus rodinná psychoterapia skupinové vyšetrenie vodičov párova terapia manželské problémy psychologická pomoc deťom hypnoterapia práca detského psychológa v nemocnici psychoterapeutka chudnutie s pomocou psychológa vyšetrenie v psychologickej ambulancii úspešné psychotesty psychologické vyšetrenie pri odobratom vodickom preukaze